Orestija ar sievietes sirdi

Sarunu vakars un tikšanās ar itāļu autori, sengrieķu kultūras pētnieci Džuzepīnu Norču, kam sekos lugas “Orestija ar sievietes sirdi” lasījums aktrises Gunas Zariņas izpildījumā. 

Vieta: K.K. fon Stricka villa

Klēra Kaningema: Četras kājas labi / Homo Novus

Izrāde–lekcija “Četras kājas labi” ir balstīta Klēras Kaningemas radošajā praksē – galvenokārt kruķu pareizu un nepareizu izmantošanu, viņa iepazīstina publiku ar kruķu uzbūvi, izjauc tos un pastāsta, kā tie ietekmējuši viņas mākslu plašākā nozīmē.

Vieta: Dirty Deal Teatro

Kims Noubls: Šūpuļdziesma maitēdājiem / Homo Novus

Šūpuļdziesma maitēdājiem skan nomierinoši. Maitēdāji ēd beigtus dzīvniekus. Kims Noubls uzstājas kopā ar dusmīgu beigtu vāveri, kuru dēvē par savu bijušo mīļāko un sadarbības partneri. Dusmīgā beigtā vāvere nespēj runāt. Tā ir diezgan jautra izrāde, kas stāsta par cēlām jūtām, cilvēku bailēm no vientulības, viņu vēlmēm un sapņiem.

Vieta: Hanzas Perons, Hanzas iela 16A, Rīga

Alesandro Šaroni: Pietaupiet pēdējo deju / Homo Novus

Pazīstamais itāļu horeogrāfs Alesandro Šaroni kopā ar dejotājiem Džanmariju Borziljo un Džovanfrancesko Džanīni pēc video materiāliem cenšas atdzīvināt boloņiešu deju “Polka chinata”, kuru 2018. gadā mācēja vairs tikai 5 cilvēki. 20. gadsimta sākumā populārajā bildināšanas dejā piedalās tikai vīrieši, tā ir fiziski grūti izpildāma un tai nepieciešamas gandrīz akrobātiskas prasmes.

Vieta: JVLMA sporta zāle, Krišjāņa Barona iela 1

KVADRIFRONS: Kad gulošais mostas / Homo Novus

“Kad gulošais mostas” ir lirisks šausmu stāsts par nesaraujamām draudzības saitēm, vairākkārtēju Sniegbaltītes modināšanu, Bonijas Taileres smeldzīgo superhītu, saplīsušu vēja ģeneratoru, milzīgu spoguli un vēl milzīgāku melno caurumu.

Vieta: Pagalms Merķeļa ielā 4

Sāra Aikena, Rebeka Dženesena: Dziļi dvēseliska svīšana / Homo Novus

Ekstātiska, iekļaujoša un līdzdalībā balstīta izrāde, kurā neviens nav tikai skatītājs. Rituāla, reiva, laikmetīgās dejas, horeogrāfijas un izrādes norises karstumā mākslinieces aicina dalībniekus pakāpeniski un eksponenciāli atbrīvoties, lai izsvīstu un izdzītu visus ļaunos garus.

Vieta: Festivāla centrs, Kaļķu iela 24

Džaha Kū: Dzeguze / Homo Novus

Reiz izdzirdot rīsu katla autmātisko paziņojumu par gatavu maltīti, Džaha Kū izjutis skaudru vientulības apziņu. Korejiešu vārdam “Golibmuwon” (고립무원) nav precīzi atbilstoša tulkojuma latviešu valodā, bet tas raksturo bezpalīdzības un atstumtības sajūtu, ar kuru joprojām sadzīvo liela daļa Dienvidkorejas sabiedrības, it sevišķi jaunākā paaudze, kurai pieder arī šīs izrādes veidotājs.

Vieta: Hanzas Perons, Hanzas iela 16A, Rīga

Gob Squad: Rietumu sabiedrība / Homo Novus

Izrāde “Rietumu sabiedrība” ir kā 21. gadsimta civilizācijas portrets jeb rāmis, kas ļauj ielūkoties svešas ģimenes viesistabā un ieraudzīt tajā sevi un savu vietu šī laikmeta sabiedrībā.

Vieta: Hanzas Perons, Hanzas iela 16A, Rīga

Krista Burāne: Visi putni skaisti dzied / Homo Novus

Muzikālā īpašvietas izrāde “Visi putni skaisti dzied” sniegs skatītājiem neparastu skatupunktu uz kultūras un dabas robežām, kurās notiek cīņa starp kultivēto un dabisko, cilvēka kārtību un dabas savvaļu. Izrādes ietvaros profesionāli mākslinieki sadarbojas ar jauniem cilvēkiem, kas dzied koros. Arī skatītāji, ieklausoties un sadzirdot stāstus par putniem un cilvēkiem, veidos izrādes kopējo skanējumu.

Vieta: Dzegužkalna parks