Oda priekam / HOMO NOVUS

Oda priekam / HOMO NOVUS

Atzīmējot Bēthovena 9. simfonijas 200. gadadienu, īru mākslinieces Amanda Kūgana, Lianna Kviglija un Latvijas Nedzirdīgo savienības koris dod iespēju piedzīvot šo revolucionāro darbu caur ķermeņa pieredzi – horeogrāfiskā zīmju valodas izpildījumā. Mākslinieces uzskata Bēthovenu par nedzirdīgo kopienai piederīgu mākslinieku un ar šo darbu vēlas izcelt sabiedrības apspiesto grupu stāstu, pieprasīt vienlīdzību un godināt nedzirdīgo kultūru un sev tuvās zīmju valodas skaistumu.

Radošā komandaAmanda Kūgana, Lianna Kviglija (Īrija) un Latvijas Nedzirdīgo savienības koris (Latvija)

Valoda:Zīmju

Norises vieta:

Mežaparka Lielās estrādes koncertzāle "Kokaru zāle", Ostas prospekts 11, Rīga,

TUVĀKĀ IZRĀDE

sestdiena
31/08/2024
16:00

Citi datumi

Pirkt biļeti

TUVĀKĀ IZRĀDE
sestdiena
31/08/2024
16:00

Citi datumi

Apraksts

Slēpt aprakstu
“Oda priekam” ir pazīstamās īru skatuves mākslinieces Amandas Kūganas jaundarbs, kas tapis sadarbībā ar nedzirdīgo mākslinieci Liannu Kvigliju un Latvijas Nedzirdīgo savienību. Šajā izrādē Bēthovena slavenā simfonija traktēta caur ķermenisko pieredzi – tā ir tulkota zīmju valodā, lai to piedzīvotu jaunā formā, proti, kā to pieredz nedzirdīgs cilvēks. Izmantojot zīmju valodu izrādes horeogrāfijā, Amanda Kūgana, Lianna Kviglija un LNS koris piedāvā savu revolucionārās simfonijas interpretāciju. Viņi uzskata Bēthovenu par nedzirdīgo kopienai piederīgu mākslinieku un ar šo darbu vēlas izcelt sabiedrības apspiesto grupu stāstu, pieprasīt vienlīdzību un godināt nedzirdīgo kultūru un sev tuvās zīmju valodas skaistumu.

PAR MĀKSLINIECĒM
Īru skatuves māksliniece Amanda Kūgana (Amanda Coogan) ir pazīstama ar izteikti vizuāliem un fiziski iespaidīgiem darbiem. Māksliniece veido ilglaicīgas performances galeriju telpās, kas pieredzamas kā dzīvās mākslas izstādes. Kūgana ir dzimusi nedzirdīgu vecāku ģimenē, zīmju valoda ir viņas pirmā valoda, un tā joprojām spēcīgi ietekmē viņas mākslas praksi. Lianna Kviglija (Lianne Quigley) ir Dublinas Nedzirdīgo teātra mākslinieciskā vadītāja un nedzirdīga māksliniece, kura šobrīd strauji veido savu solo karjeru. Savukārt Latvijas Nedzirdīgo savienība ir Latvijas nevalstiskā organizācija, kas atbalsta latviešu zīmju valodu un tajā runājošos.

IZRĀDES VEIDOTĀJI
Mākslinieces: Amanda Kūgana un Lianna Kviglija
Darbs veidots sadarbībā ar Alveanu Džounsu un Dublinas Nedzirdīgo teātri, ko atbalsta Īrijas Mākslas padome
Iestudējums Latvijā veidots sadarbībā ar Latvijas Nedzirdīgo savienību