• Izrādes

  • arrow Krista Burāne: Visi putni skaisti dzied / Homo Novus

Krista Burāne: Visi putni skaisti dzied / Homo Novus

Krista Burāne: Visi putni skaisti dzied / Homo Novus

Radošā komandaKrista Burāne, Jēkabs Nīmanis

Producents:Dirty Deal Teatro

Valoda:Latviešu valodā bez subtitriem

Norises vieta:

Dzegužkalna parks, aiz Dzegužkalna estrādes no Dzegužu iela puses,

TUVĀKĀ IZRĀDE

Apraksts

Slēpt aprakstu

Muzikālā īpašvietas izrāde “Visi putni skaisti dzied” sniegs skatītājiem neparastu skatupunktu uz kultūras un dabas robežām, kurās notiek cīņa starp kultivēto un dabisko, cilvēka kārtību un dabas savvaļu. Izrādes ietvaros profesionāli mākslinieki sadarbojas ar jauniem cilvēkiem, kas dzied koros. Arī skatītāji, ieklausoties un sadzirdot stāstus par putniem un cilvēkiem, veidos izrādes kopējo skanējumu.

Apzīmējums “īpašvietas izrāde” (kas atvasināts no angļu valodas site-specific) norāda, ka izrādē konkrētā vieta vai telpa ir būtiska stāsta un vēstījuma daļa. Izrāde “Visi putni skaisti dzied” notiek pie un ap brīvdabas skatuvēm, kur vistiešāk var pieredzēt kultūras un dabas satikšanos, iepazīstot to no dažādiem rakursiem.

Izrādes režisore Krista Burāne: “Latviešu mitoloģijā cilvēku un putnu dziesmas palīdz sakārtot pasauli. Dzeltenajai cielavai, zvirbulim, mežirbei, griezei, dzenim un cīrulim tajā ir nozīmīgas lomas. Tomēr šobrīd tie piedzīvo strauju populācijas samazināšanos. Viņu balsis intensīvās lauksaimniecības un mežistrādes dēļ ir apklusušas vai apklust visā Eiropā. Arī pie mums. Ko tas nozīmē Latvijas cilvēkiem, kuri dzied koros? Vai mūsu dziesma un dziedāšana spēj sakārtot pasauli tā, lai tajā nepazustu mazāk aizsargātās balsis? Es gribu dot iespēju cilvēkiem, kurus aizrauj dziedāšana, apzināties, ka mūsu balsīm ir spēks ne tikai lielajā Dziesmu svētku kopkorī, ka mūsu balsis var ne tikai skaisti skanēt, bet arī aizstāvēt citus dziedātājus – putnus. Mēs stāstām latviešu un putnu satikšanās, kopīgas dzīves, sadzīvošanas un sadziedāšanās stāstu. Un uzdodam jautājumu – kur slēpjas putna dziesmas vērtība?”