Filma "Ēna" / Homo Novus

Filma "Ēna" / Homo Novus

Nopelniem bagātā Austrālijas “Back to Back Theatre” filma, kuras veidotāju komandā visi dalībnieki ir ar īpašām vajadzībām
Angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā
Pēc filmas saruna ar veidotājiem
 

Pieejams personām ar kustību traucējumiem.

Norises vieta:

Splendid Palace, Elizabetes iela 61,

Norises vieta

TUVĀKĀ IZRĀDE

Apraksts

Slēpt aprakstu

Pēdējo trīsdesmit gadu laikā “Back to Back Theatre” radījuši darbus, kuri ļauj apšaubīt gan pieņēmumus par to, kas teātrī ir vai nav iespējams, gan aizspriedumus pašiem pret sevi un apkārtējiem cilvēkiem. Viņu izrādes ir kā nepārtraukta saruna ar publiku – katrs jauns projekts ir izpētes darbs, kurā tiek meklētas atbildes uz jautājumiem, kuri radušies jau iepriekšējos darbos. Teātra veidotāji īpašu uzmanību pievērš dizainam, gaismai un skaņai, bet viņu stāstos savijas personiskais ar politisko un kosmisko. Komanda saglabā neatslābstošu zinātkāri un interesi par to, ko sevī nes katrs konkrētais tagadnes mirklis un kas slēpjas starp tiem. Veidojot darbus, kas mainās līdzi laikam, apvienība bieži dodas viesizrādēs vietējā, nacionālā un starptautiskā mērogā, kā arī uzstājas pasaules vadošajos festivālos un kultūrvietās. Pēdējās desmitgades laikā “Back to Back Theatre” saņēmis 18 nacionālos un starptautiskos apbalvojumus, tostarp “Performance Studies International” māksliniekazinātnieka- aktīvista balvu, “Helpmann” godalgu kā labākā Austrālijas izrāde, Edinburgas Starptautiskā festivāla “Herald Angel Critics” balvu un “Green Room” balvu kā labākais ansamblis.

Par māksliniekiem

Austrālijas starptautisku atzinību ieguvušais teātris “Back to Back Theatre” ir profesionāla teātra kompānija, kuras pamatsastāvu veido aktieri ar dažāda veida invaliditāti. 2021. gadā tā laidusi klajā savu debijas pilnmetrāžas filmu “ĒNA”. Tā ir 56 minūšu gara melni humoristiska filma, kuras režisors ir Brūss Gladvins un kuras pamatā ir “Back to Back Theatre” godalgotā skatuves izrāde “ĒNA, PAR KURU KĻŪST MEDNIEKS” (2019). Izrāde tika daļēji izstrādāta Sandensas teātra laboratorijā, un “The New York Times” to raksturojuši kā “ārkārtīgi neparastu”.

Izrādes “ĒNA, PAR KURAS LAUPĪJUMU KĻŪST MEDNIEKS” līdzautori ir “Back to Back Theatre” kolektīva dalībnieki: Maikls Čans, Marks Dīns, Sāra Mainvaringa, Skots Praiss, Saimons Lahertijs un Sonia Toibena. Izrādes adaptāciju režisoram un aktieriem palīdzēja veidot scenārija konsultantes Madlina Stjuarte, Luīze Goga un Melisa Rīvsa. Filmu līdzfinansē Austrālijas valdības Sociālo pakalpojumu departaments un Lielās Džīlongas pilsētas Mākslas un kultūras departamenta Mākslas nozares komisiju programma sadarbībā ar UNESCO Radošo dizaina pilsētu tīklu.

Filmā galvenās lomas atveido grupas “Back to Back Theatre” profesionālais ansamblis ar Skotu Praisu, Saimonu Lahertiju un Sāru Mainvaringu galvenajās lomās. Filmā piedalās arī jaunā ansambļa dalībniece Brianna Delio, teātra veterāns Braiens Lipsons reportiera lomā un Belinda Makklorija (“Doktora Bleika mistērijas”) kā ļaunā M.I. atveidotāja.