Zibdeja / Homo Novus

Zibdeja / Homo Novus

Izteikti vizuāla izrāde tumsā
Bez teksta
60 min

Pieejams personām ar kustību traucējumiem

Norises vieta:

Hanzas Perons, Hanzas iela 16A, Rīga,

Norises vieta

TUVĀKĀ IZRĀDE

Apraksts

Slēpt aprakstu

“Zibdeja” ir izrāde, kuras laikā tumsa iegūst materiālu apveidu – tā pārtop skulpturālās ainavās un cilvēka ķermenim nepieejamās formās. Aizklājot skatītāja redzes lauku, atklājas neierobežots personīgās iztēles lauks.
Lūkojoties tumsā, mēs neatlaidīgi cenšamies saprast – kas ir tas, ko patiešām redzam, un ko domājam, ka esam ieraudzījuši. Fons un priekšplāns saplūst vienotā veselumā. Kad mūsu uztvere saskaras ar ierobežojumiem, prāts sāk brīvi klaiņot iztēles telpā, atstājot arvien lielāku vietu nezināmajam.
Mūsdienu sabiedrībā it viss liekas izgaismots, tādējādi veicinot arvien lielāku paškontroli, – gaisma šķietami ielaužas katrā dzīves jomā. Tikmēr tumsa paver ceļu nezināšanas virzienā. Atrodoties ārpusē, mēs nevaram zināt, kas notiek iekšā. Tāpat kā, stāvot gaismā, mēs neredzam, kas notiek tumsas aizsegā.

Par māksliniekiem

“WAUHAUS” ir daudzpusīgs starpdisciplināras mākslas kolektīvs no Helsinkiem. “WAUHAUS” darbi apvieno atšķirīgus mākslas žanrus un tiek īstenoti visdažādākajās vietās – sākot no nelieliem black box teātriem līdz pilsētvides skatuvēm, plašiem stadioniem un galvenajām teātra ēkām. Kolektīvu veido scenogrāfe Laura Haapakanga, režisore Anni Kleina, scenogrāfs Samuli Laine, skaņu mākslinieks Jussi Matikainens, horeogrāfs Jarko Partanens, jauno mediju mākslinieks Jani-Matti Salo, skaņu māksliniece Heidija Soidinsalo un producente Jūlija Hovi.

Vairāk informācijas: https://homonovus.lv/programma?s=zibdeja