Sirēnas deja / Homo Novus

Sirēnas deja / Homo Novus

Liliana Šteinere (Austrālija)

Pašrefleksīva dejas izrāde
Angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā
45 min

Pieejams personām ar kustību traucējumiem (pieejamas arī labierīcības).

Norises vieta:

Dirty Deal Teatro, Talsu iela 1, Rīga,

Norises vieta

TUVĀKĀ IZRĀDE

Apraksts

Slēpt aprakstu

Sirēna vilina skatītāju savos valgos. Vai tas būtu tikai nevainīgs žests? Vai viņa meklē patiesu saikni ar otru cilvēku, vai tā tomēr ir tikai viltīga taktika un spēks, ar kuru padižoties? Ir grūti uztvert viņas patiesos motīvus, situācijas mainās, tiklīdz esam sākuši tās saprast. Viss, kas šķitis īsts, izrādās maldinošs.
Deja grib iegūt skatītāju savā varā, tā grib viņu aizraut ar savu iekšējo loģiku un detaļām. Deja mainīsies mūžīgi, cenšoties sasniegt Sirēnai piemītošo spēku, un, tiklīdz tās jaunie iemiesojumi iegūs materiālu veidolu, vecās ādas izgaisīs no atmiņas.
Sirēnas dejā klasicisms nonāk konfliktā ar laikmetīgo redzējumu par to, kas ir patiess, magnētisks vai maldinošs, mēģinot izprast izprast, kā izskatās pavedināšana un cik ilgi cilvēks spēj izlikties.

Par mākslinieci
 Liliana Šteinere ir horeogrāfe un dejotāja no Nārmas (Austrālijas pirmiedzīvotaju lietotais nosaukums Melburnai), kura praksē pēta ķermenim piemītošo dziļo intelektu un tā unikālo spēju atklāt un skaidrot dažādus jautājums, kas saistīti ar mūsdienu cilvēces sarežģītību. Liliana ir daudz strādājusi ar Melburnas kompānju “Lucy Guerin Inc.” un ir pašreizējā kompānijas vadītāja. Sadarbojusies ar horeogrāfiem Filipu Adamsu, Melāniju Leinu, Šelliju Lasiku, Brūku Stampu un Rebeku Džensenu, kā arī daudziem māksliniekiem no vizuālās mākslas, eksperimentālās mūzikas un arhitektūras jomas. Māksliniece pazīstama gan Austrālijas, gan starptautiskā mērogā, uzstājusies Dancehouse Melbourne, Dance Massive, the Keir Choreographic Award, Next Wave Festival, Melbourne Now, Rencontres Chorégraphiques Internationales (Parīze), B.Motion (Bassano del Grappa), Fête de la Musique (Ženēva), Festival Constellations (Tulona) u.c. Liliāna saņēmusi “Green Room” apbalvojumu kā labākā dejotāja 2017. un 2018. gadā, kā arī “Helpmann” balvu 2017. gadā. Viņas darbam “Noise Quartet Meditation” 2015. gadā piešķirts “Green Room” apbalvojums par labāko ideju un realizāciju.