• Izrādes

  • arrow 375 0908 2334. Ķermenis, kuram zvanāt, pašlaik nav pieejams / Homo Novus

375 0908 2334. Ķermenis, kuram zvanāt, pašlaik nav pieejams / Homo Novus

375 0908 2334. Ķermenis, kuram zvanāt, pašlaik nav pieejams / Homo Novus

Dejas izrāde – veltījums Baltkrievijas iedzīvotājiem, kuri cietuši no vardarbības un represijām
Angļu valodā ar subtitriem
 latviešu, ukraiņu, baltkrievu, krievu, angļu, franču, vācu valodās
60 min

Pieejams personām ar kustību traucējumiem (nav pielāgotas labierīcības). 


Norises vieta:

Smilga, Eduarda Smiļģa iela 34A,

Norises vieta

TUVĀKĀ IZRĀDE

Apraksts

Slēpt aprakstu

Igors Šugaļejevs (Baltkrievija)
+375 ir Baltkrievijas starptautiskais tālsarunu kods. 09.08. – diena, kad 2020. gada augustā Baltkrievijā sākās masveida protesti pret cinisku prezidenta vēlēšanu rezultātu viltošanu un radās revolucionāra protesta kustība, kas turpinās līdz šai dienai. 23.34 – Baltkrievijas Republikas Administratīvā kodeksa pants par masu pasākumu organizēšanas un kārtības pārkāpšanu, pēc kura notiesāti jau vairāk nekā 40 000 baltkrievu.
Igora Šugaļejeva izrāde veidojas kā ķermenisks protests pret vardarbību, iebiedēšanu, ilgstošu stresu un vainas sajūtu, ar kuru joprojām jāsadzīvo daudziem Baltkrievijas iedzīvotājiem. Priekšnesuma laikā viņš identificē sevi ar aizturēto, attēlojot ķermeņa reakcijas dažādās spīdzināšanas stadijās un tādā veidā pārvēršot anonīmu upuri no plašās informācijas telpas par reālu, fizisku personu.
“Es meklēju veidu, kā runāt par sastingumu, bailēm un vienlaikus nicinājumu pret vardarbību, par vainas sajūtu, par baltkrievu masveida emigrāciju, tostarp savu aizbraukšanu. Kā es, būdams aktieris, varu atbalstīt protestu? Šī izrāde ir mana atbilde: ir svarīgi saglabāt kontekstu, rīkoties aktīvi un apzināti, nekļūt vienaldzīgam un izmisušam.”
Projekts ar labdarības fonda “HUMANOS” starpniecību vāc līdzekļus, lai palīdzētu Baltkrievijas iedzīvotājiem, kuri cietuši no vardarbības un represijām.