Vientulības simfonija S.O.S.

Vientulības simfonija S.O.S.

"Vientulības simfonija S.O.S." ir viegli sirreāla, sirsnīga un empātijas piepildīta pasaule, kas izgaismo vientulības divējādo dabu. Latviešu mākslinieces Katrīnas Neiburgas un dāņu kolektīva “MØR collective” kopīgi veidotā performatīvā instalācija caur humoru, mūziku un spilgtiem tēliem atspoguļo kopības sajūtu un dīvainās attiecības, kas veidojas starp kaimiņiem, kuri, reizēm pat nesatikdamies, nodzīvo mūžu līdzās, aiz sienas klausoties otra dzīvē kā mūzikā.

Radošā komandaMØR collective (Dānija)

Norises vieta:

Rīgas cirka arēna, Merķeļa iela 4, Rīga
sestdiena
07/09/2024

15:00
Citi datumi

Biļešu izvēle

Tuvākā izrāde Citi datumi
sestdiena
07/09/2024
15:00

Citi datumi
Biļetes veids
Skaits
Cena
Kopā
Skolēnu/Studentu
15.00
0.00
Pensionāru
15.00
0.00
Īpašā atlaide
20.00
0.00
Personas ar invaliditāti
15.00
0.00
Pamatcena
20.00
0.00
Pieejamo biļešu skaits internetā: 10+
Pieejamās biļetes vienas transakcijas ietvaros: 10

Biļetes rezervācijas laiks ir 10 minūtes kopš vietas izvēles brīža.
Ja pirkums nebūs noformēts, pēc 10 minūtēm rezervētās biļetes tiks atgrieztas tirdzniecībā.

Kopā: 0.00

Apraksts

Rādīt aprakstu
"Vientulības simfonija S.O.S." ir viegli sirreāla, sirsnīga un empātijas piepildīta pasaule, kas izgaismo vientulības divējādo dabu. Latviešu mākslinieces Katrīnas Neiburgas un dāņu kolektīva “MØR collective” kopīgi veidotā performatīvā instalācija caur humoru, mūziku un spilgtiem tēliem atspoguļo kopības sajūtu un dīvainās attiecības, kas veidojas starp kaimiņiem, kuri, reizēm pat nesatikdamies, nodzīvo mūžu līdzās, aiz sienas klausoties otra dzīvē kā mūzikā."Vientulības simfonija S.O.S." ir viegli sirreāla, sirsnīga un empātijas piepildīta pasaule, kas izgaismo vientulības divējādo dabu. Latviešu mākslinieces Katrīnas Neiburgas un dāņu kolektīva “MØR collective” kopīgi veidotā performatīvā instalācija caur humoru, mūziku un spilgtiem tēliem atspoguļo kopības sajūtu un dīvainās attiecības, kas veidojas starp kaimiņiem, kuri, reizēm pat nesatikdamies, nodzīvo mūžu līdzās, aiz sienas klausoties otra dzīvē kā mūzikā.Izrādes scenogrāfija ir kā uz āru izgriezts daudzdzīvokļu nams, kas ļauj skatītājam ielūkoties katrā telpā – dzīvojamajā istabā, virtuvē un arī slepenajos kambaros. Tur dzīvo dažādi vientuļnieki un savdabji, kas reizēm veic ārkārtīgi izmisīgas, bet mākslinieciski apburošas darbības, esot vienlaikus izolēti, pašpietiekami, bet arī savstarpēji saistīti. “Vientulības simfonija S.O.S.” ir stāsts par sociālo izolāciju, kura izplatās strauji kā epidēmija, jo sevišķi Eiropas Ziemeļu reģionā.

PAR MĀKSLINIEKIEM
“MØR collective” ir Kopenhāgenā dzīvojošu starptautisku skatuves mākslinieku kolektīvs, kas strādā pie sociāli iesaistošiem un sabiedrības normas iztaujājošiem mākslas projektiem. Viņu mērķis ir radīt plaši pieejamus darbus, kas rezonē ar auditoriju, paplašina sabiedrības redzesloku, trenējot cilvēku empātisko kompasu un saikni ar apkārtējo pasauli. “MØR collective” 2021. gadā nodibināja Anika Barkana, Mika Forslings un Sille Lansads.Anika Barkana ir dāņu skatuves māksliniece, mūziķe, dziedātāja un kultūras uzņēmēja, kas strādā “CoreAct” un “AFUK” un kuru Latvijas publika varēja iepazīt 2023. gadā kā vienu no “Spēlmaņu nakts” galveno balvu saņēmušās izrādes “Malleus Maleficarum” izpildītājām. Savukārt Mika Forslings ir Kopenhāgenā dzīvojošs dāņu mūziķis un elektroniskās mūzikas komponists, kurš uzstājas daudzviet pasaulē. “MØR” ir mākslinieciskas koprades kolektīvs, kurā iesaistītie viesmākslinieki, kamēr piedalās projektā, kļūst par daļu no kolektīva. Pašlaik “MØR” sadarbojas ar Katrīnu Neiburgu, Petteru Vadstenu, Abeloni Koppelu, Troelsu Jensenu, Raju Ziadu un Ghazalu Ramsani.

IZRĀDES VEIDOTĀJI
Scenogrāfe, instalācijas autore: Katrīna Neiburga
Komponists un dzīvās mūzikas izpildītājs: Mika Forslings
Režisors, horeogrāfs: Sille Lansade
Izpildītāji un līdzautori: Petters Vadstens and Anika Barkana
Radošā producente: Laura Hagena Ārarda
Līdzproducents: AFUK Scene
Atbalsta: Dānijas Mākslas padome, Ziemeļvalstu kultūras fonds, Dānijas Kultūras institūts