Oda priekam / HOMO NOVUS

Oda priekam / HOMO NOVUS

Atzīmējot Bēthovena 9. simfonijas 200. gadadienu, īru mākslinieces Amanda Kūgana, Lianna Kviglija un Latvijas Nedzirdīgo savienības koris dod iespēju piedzīvot šo revolucionāro darbu caur ķermeņa pieredzi – horeogrāfiskā zīmju valodas izpildījumā. Mākslinieces uzskata Bēthovenu par nedzirdīgo kopienai piederīgu mākslinieku un ar šo darbu vēlas izcelt sabiedrības apspiesto grupu stāstu, pieprasīt vienlīdzību un godināt nedzirdīgo kultūru un sev tuvās zīmju valodas skaistumu.

Radošā komandaAmanda Kūgana, Lianna Kviglija (Īrija) un Latvijas Nedzirdīgo savienības koris (Latvija)

Norises vieta:

Mežaparka Lielās estrādes koncertzāle "Kokaru zāle", Ostas prospekts 11, Rīga
svētdiena
01/09/2024

18:00
Citi datumi

Biļešu izvēle

Tuvākā izrāde Citi datumi
svētdiena
01/09/2024
18:00

Citi datumi
Biļetes veids
Skaits
Cena
Kopā
Pamatcena
15.00
0.00
Skolēnu/Studentu
10.00
0.00
Pensionāru
10.00
0.00
Personas ar invaliditāti
10.00
0.00
Pieejamo biļešu skaits internetā: 10+
Pieejamās biļetes vienas transakcijas ietvaros: 10

Biļetes rezervācijas laiks ir 10 minūtes kopš vietas izvēles brīža.
Ja pirkums nebūs noformēts, pēc 10 minūtēm rezervētās biļetes tiks atgrieztas tirdzniecībā.

Kopā: 0.00

Apraksts

Rādīt aprakstu
“Oda priekam” ir pazīstamās īru skatuves mākslinieces Amandas Kūganas jaundarbs, kas tapis sadarbībā ar nedzirdīgo mākslinieci Liannu Kvigliju un Latvijas Nedzirdīgo savienību. Šajā izrādē Bēthovena slavenā simfonija traktēta caur ķermenisko pieredzi – tā ir tulkota zīmju valodā, lai to piedzīvotu jaunā formā, proti, kā to pieredz nedzirdīgs cilvēks. Izmantojot zīmju valodu izrādes horeogrāfijā, Amanda Kūgana, Lianna Kviglija un LNS koris piedāvā savu revolucionārās simfonijas interpretāciju. Viņi uzskata Bēthovenu par nedzirdīgo kopienai piederīgu mākslinieku un ar šo darbu vēlas izcelt sabiedrības apspiesto grupu stāstu, pieprasīt vienlīdzību un godināt nedzirdīgo kultūru un sev tuvās zīmju valodas skaistumu.

PAR MĀKSLINIECĒM
Īru skatuves māksliniece Amanda Kūgana (Amanda Coogan) ir pazīstama ar izteikti vizuāliem un fiziski iespaidīgiem darbiem. Māksliniece veido ilglaicīgas performances galeriju telpās, kas pieredzamas kā dzīvās mākslas izstādes. Kūgana ir dzimusi nedzirdīgu vecāku ģimenē, zīmju valoda ir viņas pirmā valoda, un tā joprojām spēcīgi ietekmē viņas mākslas praksi. Lianna Kviglija (Lianne Quigley) ir Dublinas Nedzirdīgo teātra mākslinieciskā vadītāja un nedzirdīga māksliniece, kura šobrīd strauji veido savu solo karjeru. Savukārt Latvijas Nedzirdīgo savienība ir Latvijas nevalstiskā organizācija, kas atbalsta latviešu zīmju valodu un tajā runājošos.

IZRĀDES VEIDOTĀJI
Mākslinieces: Amanda Kūgana un Lianna Kviglija
Darbs veidots sadarbībā ar Alveanu Džounsu un Dublinas Nedzirdīgo teātri, ko atbalsta Īrijas Mākslas padome
Iestudējums Latvijā veidots sadarbībā ar Latvijas Nedzirdīgo savienību