Y: lēnās televīzijas kino / HOMO NOVUS

Y: lēnās televīzijas kino / HOMO NOVUS

Lēnās televīzijas diennakts filmu maratons, kurā bez pārtraukuma tiks demonstrētas 24 filmas, ko veidojuši 24 dažādu jomu mākslinieki no Čehijas, Latvijas un Nīderlandes. “Y: lēnās televīzijas kino” aicina skatītāju ļauties kustīgo attēlu plūdumam un video plostošanai, lai, neko nedomājot un nekoncentrējoties, pārslēgtos uz lēnāku režīmu un kaut uz brīdi piebremzētu dzīves tempu.

Radošā komandaMākslinieku kolektīvs “Y Events” (Čehija)

Norises vieta:

Rīgas cirka mazā skatuve "Zirgu stallis", Merķeļa iela 4, Rīga
sestdiena
31/08/2024

11:00

Biļešu izvēle

Tuvākā izrāde
sestdiena
31/08/2024
11:00
Biļetes veids
Skaits
Cena
Kopā
Pamatcena
5.00
0.00
Pieejamo biļešu skaits internetā: 10+
Pieejamās biļetes vienas transakcijas ietvaros: 10

Biļetes rezervācijas laiks ir 10 minūtes kopš vietas izvēles brīža.
Ja pirkums nebūs noformēts, pēc 10 minūtēm rezervētās biļetes tiks atgrieztas tirdzniecībā.

Kopā: 0.00

Apraksts

Rādīt aprakstu
Izšķērdētā laika lāses rit pār skatītāju atslābinātajiem ķermeņiem. Vēlas pēcpusdienas gurdenums. Diena saplūst ar nakti, straumējot lēnas filmas, kas rada jaunu laika struktūru – ar regulāriem, stundu gariem intervāliem. Video plostošana? (Binge watching?)“Y: lēnās televīzijas kino” aicina skatītāju pārslēgties uz lēnāku režīmu, ļaujoties kustīgo attēlu plūdumam. Mēs piedāvājam diennakts filmu maratonu, kurā bez pārtraukuma tiks demonstrētas divdesmit četras filmas, ko veidojuši divdesmit četri dažādu jomu mākslinieki, lai kopīgi nosvinētu to, kā laiks slīd mums caur pirkstiem. Hēdoniski iegrimsim neierobežotā kustīgā attēla vērojumā – nefokusējot uz to visu savu uzmanību, ļaujot koncentrēšanās spējai brīvi klejot pa telpu un ļaujoties neregulāram miegam, kas uznāk un pāriet. Lēnās televīzijas formāts sniedz skatītājam iespēju apzināti nekoncentrēties uz sižetu, tādējādi ļaujot video (televīzijai) kļūt par “dzīvo attēlu”. Audiovizuālajai mākslai nav nemitīgi jānotur visa mūsu uzmanība. Lēnās televīzijas kino domāts, lai dotu cilvēkiem laiku, atpūtu un pamudinājumu piebremzēt dzīves tempu.

PAR MĀKSLINIEKIEM
Mākslinieku kolektīvs “Y Events” piedāvā kūrētu vakaru ciklus, kas balstīti jaunu laikmetīgās skatuves mākslas naratīvu, struktūru un tematisko ietvaru, kā arī vietējo un starptautisko attiecību meklējumos. “Y Events” notikumos tiek radīta kopīga laiktelpa, kas palīdz ieraudzīt kopsaucējus starp teoriju, laikmetīgo skatuvi un visaptverošu instalāciju. Kolektīvs galvenokārt darbojas Prāgas “X10” teātrī kuratoru Annas Čtrkovas un Petra Dlohi vadībā.

NOTIKUMA VEIDOTĀJI
Kuratori: Anna Črtkova, Petrs Dlohi
Mākslinieki / filmu veidotāji: 
Agnese Krivade, Alaa Minawi, Bára Bažantová, Common Frames, Dries Verhoeven, Guna Zariņa & Kirils Ēcis, Iana & RienkeIkars Graždanovičs & Karu Treij (The ShakeDown), Jan Frič, Jānis Šneiders, Julian Hetzel, Kateř Tureček, Katja Haitmann, Katrīna Rudzīte, Laura Stašāne, lobbyboy saab900turbo, Mailo Mēness, Matěj Nytra, Oscar Helcel, Tamara Moyzes & Shlomim Yaffe, Temporary Collective, Venuri Perera
Līdzproducenti: Latvijas Jaunā teātra institūts un Starptautiskais jaunā teātra festivāls “Homo Novus”, festivāls “Spring Utrecht”, teātris “Divadlo X10”
Finansiālie atbalstītāji: Národní plán obnovy, Ministerstvo Kultury ČR, Prāgas pilsēta, Rīgas dome, Valsts kultūrkapitāla fonds
Mājaslapa: https://www.divadlox10.cz/en/y-events