Lallināt un trallināt / Homo Novus

Lallināt un trallināt / Homo Novus

Politisks un personisks DJ sets
Korejiešu un angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā
45 min

Pieejams personām ar kustību traucējumiem. Pirms izrādes iespējams saņemt tekstu, lai ar to iepazītos (uz vietas audio angļu un korejiešu valodās). Pieejami subtitri latviešu valodā.Norises vieta:

Hanzas Perons, Hanzas iela 16A, Rīga,

Norises vieta

TUVĀKĀ IZRĀDE

Apraksts

Slēpt aprakstu

Džaha Kū (Dienvidkoreja)
Šajā izrādē mākslinieks Džaha Kū padziļināti aplūko mēles saišu operāciju fenomenu – Dienvidkorejā daudzi izvēlas šādu medicīnas pakalpojumu, kas dod iespēju pareizi ar mēles galu izrunāt angļu “r”. Šāda it kā absurda operācija uzskatāmi parāda lingvistiskā imperiālisma ietekmi mākslinieka dzimtajā zemē. 2015. gadā “Lallināt un trallināt” sākotnēji tika veidota kā dokumentāla filma, kuru 2021. gadā video mākslinieks un komponists Džaha Kū pārveidoja par dzīvo uzstāšanos, piedāvājot plašāku skatījumu uz šo tēmu.

Izrāde ļoti tieši runā par angļu valodu kā politiskās varas valodu un to, ko nozīmē būt padotajam jeb “nedzirdamajai balsij”. Džaha Kū parāda praktiskos instrumentus, ar kādiem tiek apklusinātas minoritātes un kā tiek pārņemta viņu kultūras ietekme. To, kā līdz ar valodas noliegšanu vai devalvāciju tiek veicināta arī identitātes, minoritātes, iedzīvotāju un iedzīvotāju grupas izzušana, tādējādi kolonizējot ne tikai pakļautās valsts valodu, bet arī kultūru.

Vairāk informācijas: https://homonovus.lv/programma?s=lalinat